Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

AKTUALNOŚCI:

Kampania „(Nie)Bądź miła”

Utworzono dnia 06.12.2017

Między 25 listopada a 10 grudnia, w 180 krajach świata realizowana będzie największa akcja poświęcona tematowi przemocy wobec kobiet. Również i w tym roku w wydarzeniu udział weźmie Ogólnopolskie Pogotowie dla Ofiar Przemocy w Rodzinie „Niebieska Linia” IPZ, która specjalnie na tę okoliczność rusza z kampanią „(Nie)Bądź miła”.

Kampania „(Nie)Bądź miła” zwraca uwagę na różne postacie przemocy, której doświadczają kobiety od dzieciństwa do późnej starości – to przemoc fizyczna, psychiczna, ekonomiczna i seksualna.  Rodzice, otoczenie, partner, a w końcu dzieci i wnuki, oczekują od kobiet rezygnacji z przysługujących im praw, poświęcenia, „bycia miłą”.  Na okoliczność kampanii przygotowane zostały 4 spoty, dotyczące różnych form przemocy, które spotykają kobiety w trakcie ich życia.

czytaj dalej na temat: Kampania „(Nie)Bądź miła”

Kampania NIEprzemocnik rozwodowy

Utworzono dnia 05.12.2017

Dziecko ma prawo mieć mamę i tatę.
Kampania finansowana ze środków Mazowieckiego Centrum Polityki Społecznej.

Rozwód rodziców to sytuacja trudna dla wszystkich członków rodziny. Szczególnie jednak trudna gdy w rodzinie są dzieci i to niezależnie od ich wieku.  Rozwód rodziców zmienia sytuacje dziecka, wpływa na kontakty z rodzicami. Niestety rozwodom często towarzyszy silny konflikt między rodzicami, narastający wcześniej i często nie wygasający po samym rozwodzie. Taka sytuacja niekorzystnie wpływa na dziecko w sferze emocjonalnej, w sferze jego bezpieczeństwa.  Nader często rodzice używają dzieci jako swego rodzaju kart przetargowych w konflikcie. Przykładem tego typu zachowań jest utrudnianie lub uniemożliwianie kontaktów jednego z rodziców z dzieckiem zarówno w trakcie rozwodu jak i po nim.  Badania wskazują, że do najczęstszych form utrudniania kontaktów należą utrudnienia w kontaktach telefonicznych, czy też poprzez inne komunikatory z wykorzystaniem Internetu oraz utrudnianie kontaktów bezpośrednich, osobistych.  Musimy sobie uświadomić, że ograniczanie kontaktów jednego rodzica z dziećmi w sytuacji rozwodowej to po prostu przemoc i to przemoc nie wobec byłego partnera, ale przemoc wobec własnego dziecka.

czytaj dalej na temat: Kampania NIEprzemocnik rozwodowy

Mazowiecki Informator dla Rodziców i Opiekunów Dziecka z Niepełnosprawnością

Utworzono dnia 05.12.2017

W Mazowieckim Urzędzie Wojewódzkim został opracowany „Mazowiecki Informator dla Rodziców i Opiekunów Dziecka Niepełnosprawnego”, skierowany do rodziców dowiadujących się o urodzeniu dziecka, u którego w wyniku badań prenatalnych stwierdzono ciężkie i nieodwracalne upośledzenie lub nieuleczalną chorobę zagrażającą jego życiu lub zdrowiu. Opracowanie powstało dzięki współpracy i konsultantami wojewódzkimi oraz Kuratorium Oświaty w Warszawie.

czytaj dalej na temat: Mazowiecki Informator dla Rodziców i Opiekunów Dziecka z Niepełnosprawnością

Zaproszenie do składania ofert - świadczenie usług pocztowych

Utworzono dnia 01.12.2017

Ośrodek Pomocy Społecznej w Wieliszewie, zaprasza do składania ofert w postępowaniu o udzielenie zamówienia o wartości nie przekraczającej wyrażonej w złotych równowartości kwoty 30 000 euro pn. Świadczenie usług pocztowych w obrocie krajowym i zagranicznym dla potrzeb Ośrodka Pomocy Społecznej Wieliszew w roku 2018.

czytaj dalej na temat: Zaproszenie do składania ofert - świadczenie usług pocztowych

Zaproszenie do składania ofert - usługi pogrzebowe

Utworzono dnia 01.12.2017

Zaproszenie do składania ofert - zapytanie ofertowe, na świadczenie usług pogrzebowych, w zakresie sprawiania pogrzebu zmarłym zgodnie z wyznaniem, dla Ośrodka Pomocy Społecznej w Wieliszewie.

czytaj dalej na temat: Zaproszenie do składania ofert - usługi pogrzebowe

WIELKA MOC

Utworzono dnia 27.09.2017

Kampania „Wielka Moc” ma na celu zwrócenie uwagi na budowanie bezpiecznej więzi rodzic-dziecko. Więź z rodzicem to relacja dwustronna, która ma wpływ na zachowanie dziecka w ciągu całego życia. Wczesne bezpieczne doświadczenia więzi mają wpływ na późniejszy społeczny i emocjonalny rozwój dziecka poprzez oddziaływanie na: rozwój mózgu; sposób reagowania na doświadczane emocje; oczekiwania i sposób reagowania w bliskich relacjach.

WIELKA MOC from Marcin Nowrotek on Vimeo.

Rekrutacja na poszczególne formy pracy poprzez formularz na naszej stronie:

www.moc-wsparcia.pl

www.wielkamoc.eu

czytaj dalej na temat: WIELKA MOC

NOWY OKRES ŚWIADCZENIOWY/ZASIŁKOWY 2017/2018

Utworzono dnia 28.07.2017

 

NOWY OKRES ŚWIADCZENIOWY/ZASIŁKOWY

2017/2018

Informujemy, że począwszy od dnia 1sierpnia 2017 roku można składać wnioski na nowy okres świadczeniowy/zasiłkowy. Dotyczy to rodzin zainteresowanych kontynuowaniem korzystania ze świadczeń pomocy wsparcia w formach:

- świadczeń rodzinnych (zasiłku rodzinnego wraz z dodatkami, specjalnego zasiłku opiekuńczego);

- świadczeń wychowawczych (500+);

- funduszu alimentacyjnego.

czytaj dalej na temat: NOWY OKRES ŚWIADCZENIOWY/ZASIŁKOWY 2017/2018

Kalendarium

Luty 2020
Pon Wt Śr Czw Pt Sb Nie
27 28 29 30 31 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 1

Biuletyn Informacji Publicznej

 

Licznik odwiedzin:

W tym tygodniu: 118

W poprzednim tygodniu: 131

W tym miesiącu: 538

W poprzednim miesiącu: 741

Wszystkich: 31301