Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

Przeciwdziałanie przemocy w rodzinie

AKTUALNOŚCI:

Plan awaryjny

Utworzono dnia 14.05.2020

Jeżeli doświadczasz przemocy, koniecznie zaponaj się z materiałam w zakładce PLAN AWARYJNY.

czytaj dalej na temat: Plan awaryjny

Masz MOC – pokonaj PRZEMOC – profilaktyka i interwencja przemocy

Utworzono dnia 24.06.2019

Fundacja po DRUGIE prowadzi nabór do projektu „Masz MOC – pokonaj PRZEMOC – profilaktyka i interwencja przemocy”, współfinansowanego ze środków Samorządu Województwa Mazowieckiego oraz „Strefa dla młodzieży” realizowanemu dzięki Ministerstwu Pracy, Rodziny i Polityki Społecznej.

 

Działania pomocowe są skierowane do młodzieży (15-26 r.ż.) doświadczającej bądź stosującej przemoc z terenu województwa mazowieckiego. Drugą grupę odbiorców stanowi młodzież zagrożona bezdomnością.

 

Dla wszystkich dostępny jest telefon zaufania (601 405 598),
czynny we wtorki między 11:00 a 18:00.

 

 

czytaj dalej na temat: Masz MOC – pokonaj PRZEMOC – profilaktyka i interwencja przemocy

Kampania „(Nie)Bądź miła”

Utworzono dnia 06.12.2017

Między 25 listopada a 10 grudnia, w 180 krajach świata realizowana będzie największa akcja poświęcona tematowi przemocy wobec kobiet. Również i w tym roku w wydarzeniu udział weźmie Ogólnopolskie Pogotowie dla Ofiar Przemocy w Rodzinie „Niebieska Linia” IPZ, która specjalnie na tę okoliczność rusza z kampanią „(Nie)Bądź miła”.

Kampania „(Nie)Bądź miła” zwraca uwagę na różne postacie przemocy, której doświadczają kobiety od dzieciństwa do późnej starości – to przemoc fizyczna, psychiczna, ekonomiczna i seksualna.  Rodzice, otoczenie, partner, a w końcu dzieci i wnuki, oczekują od kobiet rezygnacji z przysługujących im praw, poświęcenia, „bycia miłą”.  Na okoliczność kampanii przygotowane zostały 4 spoty, dotyczące różnych form przemocy, które spotykają kobiety w trakcie ich życia.

czytaj dalej na temat: Kampania „(Nie)Bądź miła”

PAMIĘTAJ!

Utworzono dnia 03.03.2017

Przemoc raz zastosowana powtarza się. Dzieci wychowywane w środowisku pełnym napięć, konfliktów i agresji albo odtwarzają te zachowania albo przyjmują role ofiary i stają się podatne na urazy w przyszłości.

Dzieci potrzebują oparcia i spokoju!!! Z pomocą innych możesz sprawić, aby życie Twoje i Twoich dzieci wyglądało normalnie. Dzieci odniosą o wiele większy pożytek z Twojej siły życiowej i możliwości podejmowania decyzji niż faktu przebywania w domu, gdzie byłaś/byłeś bity i poniżana/y.

Zadbaj o swoje bezpieczeństwo! Podjęcie decyzji o opuszczeniu domu lub czasowym odejściu ze związku, w którym ma miejsce przemoc może być trudne. Potrzeba czasu, abyś poczuł/ła się gotowy/a. Skontaktuj się z odpowiednią instytucją, np. Ośrodkiem Pomocy Społecznej, Centrum Pomocy Rodzinie, Ośrodkiem Interwencji Kryzysowej, Policją – ktoś stamtąd może Ci pomóc ułożyć bezpieczny plan.

Jeśli jesteś gotowy/a by odejść: spakuj torbę, wcześniej zostaw ją u kogoś zaufanego; zabierz gotówkę, karty kredytowe, zapasowe ubrania, weź dla dzieci ulubioną zabawkę.

Nie zapomnij o ważnych dokumentach!!! Koniecznie zabierz: dowód tożsamości, prawo jazdy, metrykę urodzenia swoją i dzieci, odpis aktu małżeństwa, książeczkę ubezpieczeniową, akt własności lub najmu twojego domu lub mieszkania, książeczkę czekowa, kartę do bankomatu, gotówkę, wszystkie ważne dokumenty.

czytaj dalej na temat: PAMIĘTAJ!

Infolinia Ogólnopolskiego Pogotowia dla Ofiar Przemocy w Rodzinie

Utworzono dnia 07.12.2015

Z naszego wieloletniego oświadczenia pracy w obszarze przeciwdziałania przemocy w rodzinie wynika, iż osoby uwikłane w przemoc często nie wiedzą do jakich instytucji zwrócić się z prośbą o pomoc., bądź boją się skontaktować bezpośrednio z przedstawicielami służb. Rozmowa telefoniczna la wielu osób może być najbezpieczniejszą formą kontaktu. Oferta Ogólnopolskiego Pogotowia dla Ofiar Przemocy w Rodzinie Niebieska Linia stanowi zatem uzupełnienie i wsparcie lokalnych systemów przeciwdziałania przemocy w rodzinie.

W załączniku znajdziecie Państwo informację o infolinii Ogólnopolskiego Pogotowia dla Ofiar Przemocy w Rodzinie "Niebieska Linia".

czytaj dalej na temat: Infolinia Ogólnopolskiego Pogotowia dla Ofiar Przemocy w Rodzinie

Kalendarium

Kwiecień 2021
Pon Wt Śr Czw Pt Sb Nie
29 30 31 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 1 2

Biuletyn Informacji Publicznej