Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

AKTUALNOŚCI:

WSPARCIE DLA OSÓB STARSZYCH I SAMOTNYCH

Utworzono dnia 14.04.2020

W Wielki Piątek pracownicy socjalni Ośrodka Pomocy Społecznej odwiedzili trzydzieści osób starszych i samotnych, którym przekazali paczki świąteczne (zachowując wszelkie zasady bezpieczeństwa).

Paczki zostały przygotowane przy współpracy  z PCK oddział Legionowo, zawierały  słodycze i środki czystości, do każdej paczki dołożona była maseczka ochronna.

Mamy nadzieję, że w ten sposób udało się wlać w ich serca trochę szczęścia i radości w te trudne dni.

czytaj dalej na temat: WSPARCIE DLA OSÓB STARSZYCH I SAMOTNYCH

PLAN AWARYJNY

Utworzono dnia 14.05.2020

Jeżeli doświadczasz przemocy koniecznie zapoznaj się z PLANEM AWARYJNYM.

czytaj dalej na temat: PLAN AWARYJNY

Wsparcia dla osób doświadczających zaburzeń lękowych

Utworzono dnia 08.06.2020

Nowo powstałe stowarzyszenie Animo działające na rzecz osób doświadczających zaburzeń lękowych takich jak nerwica, ataki paniki, wszelkie fobie jak agorafobia czy fobia społeczna, uruchomiło telefon wsparcia dla osób nimi dotkniętych.

Telefon czynny jest od poniedziałku do piątku w godzinach: 18:00 – 22:00, a rozmowy prowadzą psycholożki i psycholodzy, którzy posiadają wiedzę i umiejętności, aby rzetelnie wesprzeć, wysłuchać, poinformować i doradzać osobom doświadczającym lęku. Telefon prowadzą profesjonaliści.

Problemy zaburzeń lękowych nasiliły się na skutek „lockdownu” oraz krążącego wciąż wirusa COVID-19. Coraz więcej osób potrzebuje profesjonalnego wsparcia.
Stowarzyszenie chce wesprzeć jak najszerszą liczbę osób, które na codzień borykają się z powyższymi zaburzeniami lub dopiero zaczynają diagnozować się lub zdobywać informacje na ten temat.

Dzwoniąc pod numer (22) 270 11 65 (opłata wg operatora) można całkowicie anonimowo otrzymać bezpłatne wsparcie i porady psychologa w kwestiach dotyczących diagnozy, leczenia oraz radzenia sobie z trudnymi stanami, objawami i doświadczeniami charakterystycznymi dla przebiegu szeroko pojętych zaburzeń lękowych.

Dla tych, którzy wahają się przed kontaktem telefonicznym dostępny jest również e-mail: psycholog@stowarzyszenieanimo.pl gdzie można uzyskać wsparcie psychologa w formie pisemnej.
 

czytaj dalej na temat: Wsparcia dla osób doświadczających zaburzeń lękowych

Pomoc dla potrzebujących

Utworzono dnia 18.03.2020

Wsparcie telefonicznej informacji pacjenta świadczą:

- NFZ - infolinia: 800 190 590 (całodobowo)
- ZUS - infolinia: 22 560 16 00
- GK PGE - infolinia: 422 222 222 (w godz. 9.00-17.00)
- Bank Pekao BP - infolinia: 800 302 302, 81 535 60 60
- NASK- informacja o cyberprzestępczości 
- PZU Zdrowie - infolinia: 22 505 11 88
- Poczta Polska - informacja o zmianach funkcjonowania
- ENERGA OBRÓT - infolinia:  58 767 43 50  (całodobowo) oraz telefon alarmowy 991 
- Tauron – - infolinia: 703 200 200 (w godz. 9-17), informacja o kursowaniu pociągów międzynarodowych

Nie możesz wychodzić z domu i potrzebujesz pomocy takiej jak np. zrobienie zakupów

Skontaktuj się z Ośrodkiem Pomocy Społecznej w Twojej okolicy.

Chcesz bezinteresownie pomagać osobom potrzebującym?

Zadzwoń do Ośrodka Pomocy Społecznej lub zostaw nam kontakt do siebie!

Uprzejmie informujemy, że uruchomiono platformę https://www.gov.pl/web/koronawirus/pomoc-dla-potrzebujacych przeznaczoną dla obywateli, którzy za jej pośrednictwem będą mogli uzyskać informacje na temat kontaktu z ośrodkami pomocy społecznej.

czytaj dalej na temat: Pomoc dla potrzebujących

Zamknięcie magazynu Caritas Diecezji Warszawsko-Praskiej

Utworzono dnia 16.03.2020

Szanowni Państwo,

W zawiązku ze stanem zagrożenia epidemiologicznego, z uwagi na dobro i bezpieczeństwo beneficjentów z dniem dzisiejszym, do odwołania Magazyn Caritas Diecezji Warszawsko-Praskiej zostaje zamknięty.

 

Podstawowym powodem tej decyzji jest fakt, że osoby zakwalifikowane do programu, przychodzące odbierać paczki żywnościowe ustawiają się w kolejce (nawet 3 godziny przed otwarciem magazynu), która każdorazowo przekracza dopuszczalną ilość 50 osób. Dodatkowo, nie jest możliwe z naszej strony dopilnowanie zachowywania bezpiecznej odległości między beneficjentami, na co ma wpływ nie tylko ich ilość, ale też np warunki atmosferyczne.

Mamy jednak świadomość, że sytuacja osób zakwalifikowanych do programu może być trudna, proponujemy w szczególnych przypadkach kontakt pracowników socjalnych z pracownikiem magazynu i ustalenie wspólnej formy pomocy czyli przekazania paczki żywnościowej bez uczestnictwa w tym procesie samego beneficjenta.

 

Katarzyna Wlazło-Wiśniewska

Koordynator Programu Operacyjnego Pomoc Żywnościowa 2014-2020

oraz Spiżarnia Caritas Caritas Diecezji Warszawsko-Praskiej

czytaj dalej na temat: Zamknięcie magazynu Caritas Diecezji Warszawsko-Praskiej

Świąteczna pomoc

Utworzono dnia 24.01.2020

Świąteczna pomoc

Ludzka dobroć, szlachetność i bezinteresowność są cechami szczególnie cenionymi w obecnych czasach. Zabiegani, uwikłani we własne sprawy i problemy życiowe nie dostrzegamy tych, którzy często nie z własnej woli, maja gorzej niż my. Na szczęście Święta Bożego Narodzenia to okres, w którym nieco wyhamowujemy, oddajemy się refleksji i zadumie, a to pozwala dostrzec innych – chorych, biednych często bezbronnych lub nierozumiejących otaczającego ich świata.

Skłania nas to otwarcia naszych serc i szukamy sposobu niesienia pomocy najsłabszym, często wykluczonym, czy zapomnianym osobom żyjącym wokół nas. Zaczynamy zdawać sobie sprawę, że nasza nawet drobna pomoc, dla innych może być czymś wielkim, wręcz nieocenionym, co sprawi że przeżyją okres świąteczny
z odrobiną radości i uśmiechu.

Nie inaczej było w grudniu ubiegłego roku. Ośrodek Pomocy Społecznej koordynował pomoc i zorganizował dystrybucję na terenie gminy produktów pozyskanych od wielu darczyńców. Szczególną opiekę roztoczyliśmy nad osobami starszymi, chorymi i samotnymi. Nasze działania podjęliśmy we współpracy ze Stowarzyszeniem Wiosna – organizatorem akcji „Szlachetna Paczka” (zgłoszono 17 rodzin wytypowanych przez pracowników OPS), PCK Oddział Legionowo, który przekazał 20 paczek dla potrzebujących. Wsparło nas również Stowarzyszenie, które przekazało pomoc żywnościową i środki chemiczne, a które przekazaliśmy 75 osobom  rodzinom. Pomoc rzeczową dla 5 rodzin przekazali prywatni darczyńcy. Od uczniów klasy 5 C ze Szkoły Podstawowej Nr 1 w Wieliszewie oraz uczniów ze Szkoły Podstawowej w Olszewnicy Starej otrzymaliśmy piękne, własnoręcznie wykonane i wypisane kartki świąteczne, które dołączyliśmy do paczek.

Wszystkim darczyńcom składamy serdeczne podziękowania i liczymy na dalszą współprace w przyszłości. Zachęcamy też inne osoby i instytucje do włączenia się w ten jakże piękny, wspólny czyn niesienia bezinteresownej pomocy.

Opracował: Jacek Guz (OPS Wieliszew)

 

czytaj dalej na temat: Świąteczna pomoc

Kalendarium

Kwiecień 2021
Pon Wt Śr Czw Pt Sb Nie
29 30 31 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 1 2

Biuletyn Informacji Publicznej

 

 

Licznik odwiedzin:

W tym tygodniu: 218

W poprzednim tygodniu: 256

W tym miesiącu: 569

W poprzednim miesiącu: 1137

Wszystkich: 43201